رفع خطا وردپرس، سیستم مدیریت محتوا (CMS) محبوب و قدرتمندفهرست خطا و رفع خطا وردپرس


آخرین بروز رسانی: 1402/04/03


وردپرس چیست؟

وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) است که می‌توان آن را به عنوان کاربردی ترین و سریع‌ترین راه و روش برای ایجاد وب سایت‌های پویا ذکر کرد.

بسیاری از برنامه نویسان، توسعه دهندگان و استفاده کنندگان از این سیستم مدیریت محتوا (CMS) در برخورد با خطاهای این CMS با سؤالات زیادی برای رفع آن مواجه می شوند.

لازم به ذکر است بررسی خطاها بصورت کلی کاری زمان بر و تخصصی بوده و می تواند کسب و کار را تحت تاثیر خود قرار دهد.

در این مقاله قصد داریم با 55 خطا و مشکل رایج در وردپرس آشنا و با نحوه رفع آن آشنا شویم.


شماره 1) خطا Internal Server Error (خطا داخلی سرور)

این خطا معمولاً به دلیل بروز مشکل در فرآیند بروز رسانی، عدم هماهنگی نسخه PHP، نبود حافظه لازم برای اجرای برنامه Wordpress و… رخ می دهد.


شماره 2) خطا Syntax Error (خطا دستورات و توابع)

این خطا بر اثر استفاده نادرست از توابع و ساختارهای مربوط به زبان برنامه نویسی PHP و توابع داخلی Wordpress اتفاق می افتد.


شماره 3) خطا Error Establishing a Database Connection (خطا اتصال و ایجاد پایگاه داده)

اتصال به پایگاه داده و ایجاد پایگاه داده برای اطلاعات وب سایت وردپرس یکی از موارد ضروری در استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس (CMS) می‌باشد.


شماره 4) خطا White Page Wordpress (خطا صفحه سفید وردپرس)

این خطا معمولا به دلیل عدم دسترسی مناسب به حافظه، وجود نقص فنی در افزونه های وردپرس، وجود نقص فنی در قالب وردپرس و... باشد.


شماره 5) خطا WordPress Memory Exhausted (خطا بیش از اندازه از حافظه)

این خطا به دلیل درخواست بیشتر از منابع حافظه رخ داده و Script و یا آخرین Plugin نصب شده بر روی مدیریت محتوا وردپرس (CMS) منجر به نمایش این خطا شده!


شماره 6) خطا Maximum Execution Time Exceeded (خطا حدودیت زمانی اجرا)

خطا محدودیت زمانی به دلیل طولانی شدن زمان اجرای یک Script و به جهت محافظت از سرور برای جلوگیری از سوء استفاده از منابع آن رخ میدهد.


شماره 7) خطا 502 Bad Gateway (خطا اجرا در سرور - منابع)

افزایش درخواست با توجه به بالا بودن ترافیک ورودی به وب سایت شما و یا عدم تنظیمات مناسب برای دسترسی به منابع می تواند در بروز این خطا موثر باشد.


شماره 8) خطا 503 Service Unavailable (خطا اجرا در سرور - مشکل در اجرا Script)

مجموعه از خطاها در زمان اجرا مانند ترافیک بالا سرور، تنظیمات نامناسب سرور و بارگزاری غیر اصولی آن، مشکلات داخلی سرور (Glitch server)، حملات بر روی سرور (حمله Brute Force Attack) و... می تواند در بروز این خطا دخیل باشد.


شماره 9) خطا 504 Gateway Timeout (خطا اتصال از طریق پراکسی و یا دیوار آتش)

در صورتی که شما از سرویس های امن کننده ارتباط با وردپرس همانند Sucuri و یا Cloudflare استفاده و یا ارتباط با وردپرس خود را از طریق پراکسی و یا دیوار آتش برقرار میکنید، در صورت اختلال در اتصال شما این خطا نمایش داده می شود.


شماره 10) خطا Missing a Temporary Folder (خطا ذخیره سازی فایل موقت)

در زمان بارگذاری اطلاعات مربوط به Pluginها و قالب وردپرس در صورت عدم وجود پوشه temp در مسیر wp-content، وردپرس قادر به ایجاد پوشه temp و یا بارگذاری اطلاعات در آن نیست که منجر به نمایش این خطا می شود.


این مقاله در حال کامل شدن است...